Bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila je naslov europske juniroske prvakinje na 200 metara leptir.

KUBAT AUTOMOBILE

Šesnaestogodišnja Mostarka je u finalu utrke na Europskom prvenstvu u Bukureštu uvjerljivo slavila s rezultatom 2:08.92.

Drugo mjesto osvojila je Francuskinja Tabatha Avetand sa čak 3,14 sekundi lošijim vremenom od bh. plivačice, dok je bronca pripala Italijanki Anni Porcari (+3.18).

Lani Pudar ovo je druga medalja na Europskom prvenstvu u Rumunjskoj, nakon što je u utrci na 100 metara leptir osvojila srebro.

Do kraja prvenstva će imati priliku za još jednu medalju s obzirom na to da je za manje od sat vremena očekuje polufinalna utrka na 50 metara leptir. U jutrošnjim kvalifikacijama najbolja bh. plivačica je osvojila treće mjesto te će joj polufinalna utrka biti treća po redu u jednom danu.