​U nedjelju, 21. lipnja 2026. godine, na svečanoj sjednici povodom Dana grada Srebrenika, odana je počast istinskoj ljudskosti i plemenitosti koje ne blijede ni nakon više od tri desetljeća. Naš pokojni sugrađanin, Anto (Martin) Vujica iz Rauševca (Brestovsko, općina Kiseljak), posthumno je odlikovan Zahvalnicom Grada Srebrenika.

​Ovo visoko priznanje dodijeljeno je kao znak duboke zahvalnosti za herojski čin iz 1992. godine, kada je Anto u najtežim ratnim okolnostima na području općine Kiseljak nesebično spasio živote trojice djelatnika iz Srebrenika, koji su tada obavljali dužnosti u sklopu humanitarne pomoći.

​Na svečanoj sjednici, u ime obitelji, priznanje je preuzeo Antin sin Vjekoslav Vujica. Priznanje je uručio gradonačelnik Srebrenika, Adnan Bjelić.

​Pokojni Anto Vujica je svojim činom pokazao kako u trenucima najvećih životnih iskušenja vjera, nacija pa ni boja kože nisu i ne smiju biti presudne. On je u ljudima prvenstveno vidio dobro i pružio ruku spasa onima kojima je u tom trenutku bila najpotrebnija. Njegovo djelo ostaje trajna potvrda i živi dokaz kako i u najtežim, zlim vremenima, među nama žive i postoje veliki i dobri ljudi.

​Obitelj Vujica se i ovom prigodom javno i od srca zahvaljuje Gradu Srebreniku, gradonačelniku Adnanu Bjeliću i svim organizatorima na toplom i dostojanstvenom gostoprimstvu, kao i na dodijeljenoj zahvalnici koja će u obitelji zauvijek imati posebno mjesto i čuvati se s neizmjernim ponosom.

Kiseljak.info