U nedjelju, 21. lipnja 2026. godine, na svečanoj sjednici povodom Dana grada Srebrenika, odana je počast istinskoj ljudskosti i plemenitosti koje ne blijede ni nakon više od tri desetljeća. Naš pokojni sugrađanin, Anto (Martin) Vujica iz Rauševca (Brestovsko, općina Kiseljak), posthumno je odlikovan Zahvalnicom Grada Srebrenika.
Ovo visoko priznanje dodijeljeno je kao znak duboke zahvalnosti za herojski čin iz 1992. godine, kada je Anto u najtežim ratnim okolnostima na području općine Kiseljak nesebično spasio živote trojice djelatnika iz Srebrenika, koji su tada obavljali dužnosti u sklopu humanitarne pomoći.
Na svečanoj sjednici, u ime obitelji, priznanje je preuzeo Antin sin Vjekoslav Vujica. Priznanje je uručio gradonačelnik Srebrenika, Adnan Bjelić.
Pokojni Anto Vujica je svojim činom pokazao kako u trenucima najvećih životnih iskušenja vjera, nacija pa ni boja kože nisu i ne smiju biti presudne. On je u ljudima prvenstveno vidio dobro i pružio ruku spasa onima kojima je u tom trenutku bila najpotrebnija. Njegovo djelo ostaje trajna potvrda i živi dokaz kako i u najtežim, zlim vremenima, među nama žive i postoje veliki i dobri ljudi.
Obitelj Vujica se i ovom prigodom javno i od srca zahvaljuje Gradu Srebreniku, gradonačelniku Adnanu Bjeliću i svim organizatorima na toplom i dostojanstvenom gostoprimstvu, kao i na dodijeljenoj zahvalnici koja će u obitelji zauvijek imati posebno mjesto i čuvati se s neizmjernim ponosom.



Kiseljak.info
