Američka televizijska reporterka Abigail Velez uputila je javno izvinjenje građanima Bosne i Hercegovine i nogometnoj reprezentaciji naše zemlje nakon što je njen komentar u najavi duela protiv Sjedinjenih Američkih Država izazvao brojne negativne reakcije.
Velez se oglasila putem društvenih mreža, priznajući da je u želji da unese dozu humora u najavu utakmice prešla granicu dobrog ukusa.
“U lošem pokušaju da se malo zabavim u duhu Svjetskog prvenstva, otišla sam predaleko i u eteru dala nepromišljen komentar koji je bio bezosjećajan i neprikladan. Izvinjavam se narodu Bosne i Hercegovine i bosanskohercegovačkoj nogometnoj reprezentaciji. Svjetsko prvenstvo bi trebalo spajati zajednice širom svijeta, a moj komentar nije odražavao taj duh. Želim svim reprezentacijama mnogo sreće u nastavku natjecanja”, poručila je američka novinarka.
Podsjetimo, Velez je tijekom javljanja uživo u programu ABC7, najavljujući duel SAD-a i Bosne i Hercegovine u šesnaestini finala Prvenstva, izjavila da “ne zna gotovo ništa o Bosni i Hercegovini”, te dodala kako je “ne bi znala pokazati na karti”. Na kraju je uputila i provokativnu poruku:
“Pripremite se, Bosno, jer dolazimo.”
Snimak njenog obraćanja vrlo brzo se proširio društvenim mrežama i izazvao brojne kritike, a mnogi su ocijenili da je riječ o neprofesionalnom i nepotrebnom omalovažavanju zemlje koja je ostvarila povijesni uspjeh plasmanom u nokaut fazu Svjetskog prvenstva.
Bosna i Hercegovina će protiv Sjedinjenih Američkih Država igrati u šesnaestini finala u noći između 1. i 2. srpnja, a Zmajevi će imati priliku da protiv jednog od domaćina turnira nastave svoju povijesnu priču.
