Na stadionu King Fahd u Riyadu Real Madrid je poslije produžetaka nadigrao Barcelonu i time se plasirao u finale španjolskog Superkupa. Ovo je bio prvi El Clasico održan izvan Španjolske, a madridski klub je stigao do 100. pobjede u međusobnim susretima.

Piše: Tadej Božić, Hrvatski Medijski Servis

U 19. minuti Karim Benzema na vlastitoj polovici terena proigrava Viniciusa koji prodire do protivničkog šesnaesterca, a zatim upošljava Marca Asensija čiji udarac odlazi malo iznad gola. Real je stigao do prednosti u 25. minuti nakon velike greške Sergia Busquetsa koji je izgubio posjed lopte na sredini igrališta. Lopta je došla do Luke Modrića koji dodaje za Benzemu, a iskusni Francuz asistira za Viniciusa koji bježi braničima Barcelone i matira vratara Ter Stegena. Mladome Brazilcu ovo je bio 15. pogodak ove sezone.

Barcelona je u 30. i 32. minuti imala solidne prilike preko Luuka de Jonga koji je uputio dva udarca glavom, ali oba puta je Thibaut Courtois bio siguran na golu Madriđana.

Međutim, u 41. minuti katalonska momčad ipak stiže do izjednačenja i to upravo preko De Jonga. Nakon ubačaja Dembelea, branič Reala Eder Militao je pokušao izbaciti loptu izvan svoga šesnaesterca, ali se ona odbila od nizozemskog napadača i završila u golu.

Madridski klub dolazi do nove prednosti u 72. minuti zahvaljujući sjajnom Karimu Benzemi, kojemu je to čak 23. gol u ovoj sezoni, a ukupno 301. za Real. On time drži četvrto mjesto na listi najboljih strijelaca u povijesti kluba, a samo sedam pogodaka je udaljen od legendarnog Alfreda di Stefana. Na prve dvije pozicije su Raul Gonzalez sa 323 i Cristiano Ronaldo s nevjerojatnih 450 golova za Kraljevski klub.

Katalonci se nisu predavali te su u 83. minuti pogotkom mladog Ansu Fatija stigli do novog poravnanja rezultata. To je bio i konačni rezultat nakon 90 minuta igre te su uslijedili produžetci.

U 98. minuti Real Madrid nakon brze kontre po treći put prelazi u vodstvo. Akciju su započeli Casemiro i Rodrygo, a zgoditak je postigao Federico Valverde koji je u igru ušao u 83. minuti umjesto Luke Modrića.

U 121. minuti Barcelona je bila blizu velikog povratka kada je Fati atraktivno zaprijetio, no nije bio dovoljno precizan. Već u sljedećem napadu Real je pomoću novog brzog kontranapada mogao potvrditi pobjedu. Benzema je asistirao Rodrygu koji se našao sam pred Ter Stegenom, ali je njegov udarac završio pored gola. Ipak, Madriđani nisu skupo platili taj promašaj te je utakmica završena rezultatom 3-2 za njih. Ovime je Real stigao do pete pobjede u nizu protiv Barcelone.

Kraljevski klub u finalu čeka boljeg iz ogleda u kojem se sastaju Atletico Madrid i prošlogodišnji pobjednik Superkupa Athletic Bilbao. Taj susret je na rasporedu u četvrtak, a finale je zakazano za 16. siječnja. Ovo je drugi put u povijesti, nakon 2020. godine, da se ovo natjecanje održava u Saudijskoj Arabiji.